حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

افزایش قیمت بلیط هواپیما غیرقانونی است

رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه افزایش قیمت بلیط هواپیما غیر قانونی و بدون هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشور بوده است، گفت: اگر ایرلاین‌ها به تذکرات توجه نکنند به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

تورج دهقانی زنگنه در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت بلیط هواپیما در روزهای اخیر؛ گفت: افزایش قیمت بلیط هواپیما غیر قانونی و بدون هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشور بوده است.

وی با بیان اینکه حدود ۷ ماه گذشته در شورای عالی هواپیمایی افزایش قیمت ۱۰ درصدی بلیط هواپیما تصویب شده و افزایش بیشتر از آن غیر قانونی است، ادامه داد: دولت بر اساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه نقشی در افزایش قیمت بلیط هواپیما‌ ندارد اما هر کجا که به مردم ظلم شود، سازمان هواپیمایی کشوری ورود پیدا کرده و با متخلفان قاطعانه برخورد خواهد کرد.

دهقانی زنگنه در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: اخیراً نرخ بلیط برخی از شرکت های هواپیمایی افزایش پیدا کرده است که هم وزیر راه و شهرسازی و هم بنده از جانب سازمان هواپیمایی تذکر جدی به این شرکت‌‌ها دادیم که برخی از شرکت‌ها هم قیمت ها را به حالت اولیه برگرداندند. اما هنوز دو شرکت هواپیمایی که یکی از آنها هم دولتی است هنوز نرخ بلیط‌های خود را کاهش نداده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور ادامه داد: اگر شرکت‌ها به تذکرات ما در خصوص کاهش قیمت بلیط هواپیما توجه نکنند به سازمان تعزیرات معرفی خواهند شد.

وی، تصریح کرد: در حال حاضر شرکت ها در شرایط بسیار سختی قرار دارند، وضعیت گرانی ارز و کاهش فعالیت ایرلاین‌ها در شرایط کرونایی مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده است، از طرفی باید توجه داشته باشیم که شرکت‌های هواپیمایی در چنین شرایطی تمامی نیروهای خودشان را حفظ کرده و حقوق آنها را به موقع پرداخت کردند. لذا باید تدبیری داشته باشیم تا نه ایرلاین‌ها متضرر شوند و نه مردم تحت فشار قرار گیرند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور خاطرنشان کرد: برنامه های برای کاهش مشکلات و بدهی‌های ایرلاین‌ها داریم که بعد از بررسی و تصویب در شورای هواپیمایی، اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.