حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جزییات تمدید پوشش بیمه شدگان در صندوق های بیمه سلامت

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت، جزییات تمدید پوشش بیمه ای بیمه شدگان در صندوق های بیمه سلامت را تشریح کرد.

به گزارش حامی مالی، داوود حاج قاسمعلی، درباره آخرین وضعیت تمدید پوشش بیمه ای درصندوق های سازمان بیمه سلامت گفت: پس از توقف چاپ دفترچه، مردم برای دریافت پوشش بیمه ای و تمدید اعتبار مسیرهای متفاوتی در اختیار دارند.

مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت افزود: افراد برای اطلاع از تاریخ اعتبار پوشش بیمه خود می توانند با کد دستوری #۱۶۶۶* با پاسخ دهی به چند پیام، تاریخ اعتبار پوشش بیمه ای خود را مشاهده می کنند.

برای افرادی که تاریخ اعتبار بیمه آنها تمام شده است؛ ساده ترین راه مراجعه به دفاتر پیشخوان بوده و این مراکز همچنان به این افراد خدمات را در تمدید تاریخ بیمه در تمامی صندوق ها ارایه می دهند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر می توان برای تمدید اعتبار به پنل خدمات غیر حضوری سازمان به آدرس bimehsalamat.ir مراجعه کرد و در این سایت افراد گزینه تمدید پوشش خدمات بیمه ای را انتخاب می کنند، البته این مسیر برای افرادی فراهم است که بیمه رایگان دارند؛ یعنی حدود ۲۰ میلیون روستایی و ۷ میلیون نفر از افرادی که دارای بیمه سلامت همگانی هستند؛ می توانند از این طریق به تمدید پوشش بیمه ای خود اقدام کنند.

حاج قاسمعلی اظهار داشت: برای افرادی که خواهان بیمه ایرانیان یا بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت برای تبعه ۳ هستند، باید جهت تمدید اعتبار پوشش بیمه ای به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند، همچنین برای بیمه شدگان سایر اقشار شامل خانواده شهدا، جانبازان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قراردادهای یکساله وجود دارد و جهت تمدید اعتبار پوشش بیمه ای این گروه ها، بیمه گذار اقدام و نیازی به مراجعه همه افراد به پیشخوان نیست.

مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: جمعیت حدود ۲۸ میلیون نفری روستایی و بیمه سلامت همگانی که دفترچه رایگان داشته و تاریخ اعتبار دفترچه ابتدای سال جاری تمام شد، سازمان بیمه سلامت پوشش بیمه ای را تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ تمدید کرده است، این افراد پیش از پایان این تاریخ می توانند با مراجعه به پنل خدمات غیر حضوری سازمان برای ۶ ماه بعد پوشش بیمه ای خود را تمدید کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.