A place where you need to follow for what happening in world cup

روش جدید تعیین نام شرکت‌ها و حذف دو دفتر فیزیکی حسابداری

0 1

مدیرکل اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری از تعیین نام هوشمند ثبت شرکت‌ها و حذف فیزیکی دو دفتر حسابداری وزنامه و کل شرکت ها از اول خرداد خبر داد.

به گزارش حامی مالی، ابوالفضل نصیری با اشاره به رونمایی از سامانه جدید هوشمندسازی تعیین نام در آینده نزدیک به ایرنا، اعلام کرد: متقاضیان ثبت شرکت پیش از این باید پنج نام را اعلام می‌کردند تا در اداره داده‌ آمایی، بررسی و پس از اعلام نظر اداره اسامی، یکی از نام‌ها تایید می شد. این فرایند یک تا دو روز زمانبر بود و پس از تایید از طریق اداره پست به اطلاع متقاضیان می‌رسید.

وی ادامه داد: اسامی پیشنهادی شرکت‌ها هم در بیش از ۶۰ درصد موارد رد می شد و متقاضیان هم اطلاع نداشتند اما این فرایند در لحظه و از طریق سامانه امکان پذیر است.

نصیری افزود: حذف فرایندهای سنتی و دفاتر روزنامه و کل در جریان بوده و با همکاری قوه قضاییه و سازمان امور مالیاتی برای حذف این دفاتر و مربوط به مواد ۶ و ۱۵ قانون تجارت، هماهنگی شده و از اول خرداد، دفاتر روزنامه و کل شرکت‌ها به صورت فیزیکی حذف و الکترونیکی خواهد شد که مزایای بسیاری مانند جلوگیری از قطع انبوه درخت و هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی سال گذشته برای تهیه دفاتر قانونی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.