حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شرط ضامن رسمی وام اجاره مسکن حذف می شود؟

معاون وزیر راه با اعلام ثبت نام یش از ۸۰۲ هزار نفر از بررسی حذف ضامن رسمی وام اجاره مسکن و پیگیری در جلسه هفته جاری خبر داد.

به گزارش حامی مالی، محمود محمودزاده درباره حذف ضامن رسمی برای دریافت وام اجاره مسکن به ایسنا گفت: تاکنون بیش از ۸۰۲ هزار نفر برای دریافت وام ثبت نام کرده‌اند. برای حذف شرط معرفی ضامن رسمی با رئیس و مسئولان بانک مرکزی مکاتبه شده و در جلسه هفته جاری هم مجددا این درخواست پیگیری خواهد شد.

وی افزود: تاکنون ۱۵۰۰ نفر تسهیلات دریافت کرده‌اند. از متقاضیانی که ثبت نام کرده اما نتیجه‌ای حاصل نشده، درخواست می‌ شود به سامانه اقدام ملی مراجعه و اگر مدارک نواقصی دارد یا شعبه بانک را انتخاب نکرده‌اند، اقدام کنند تا فرآیند به صورت هوشمند ادامه یابد.

محمود زاده ادامه داد: در زمان تصویب تسهیلات تلاش شد با حداقل ضمانت‌های ممکن، وام پرداخت شود اما موضوع معرفی ضامن رسمی یکی از دغدغه‌های پرشمار متقاضیان است.

بر اساس این گزارش، ستاد ملی کرونا در سال جاری مبلغ وام کمک ودیعه مسکن را برای تهران، کلان شهرها و شهرستان ها ۷۰ ، ۴۰ و ۲۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد اعلام کرد.

متقاضیان تا پایان شهریور فرصت دارند برای ثبت نام به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. این وام برای کسانی است که تا کنون موفق به دریافت آن نشده‌اند.

دریافت وام ودیعه مانع اخذ تسهیلات خرید مسکن نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: افراد و سرپرست خانواده‌ها که مستأجر هستند و از تسهیلات وام ودیعه مسکن استفاده کرده‌اند، می‌توانند از تسهیلات خرید مسکن نیز استفاده کنند.

محمدرضا رضایی کوچی بر اجرای قانون جهش رونق تولید مسکن تاکید کرد و افزود: افراد و سرپرست خانواده‌ها که مستأجر هستند و به دلیل شرایط کرونایی از تسهیلات دولت (وام ودیعه مسکن) استفاده کرده اند، فرم «ج» آن‌ها قرمز نخواهد شد و می‌توانند از تسهیلات خرید مسکن که همان ساخت یک میلیون واحد مسکونی برای افراد فاقد مسکن است، استفاده کنند.

رضایی کوچی با بیان اینکه فرم (ج) به معنی استفاده افراد از مزایا و تسهیلات دولتی است، گفت: در طرح جهش رونق تولید نکات خوبی در راستای ساخت و ساز مسکن فراهم شده است.

وی افزود: در سامانه قبلی که افراد ثبت نام کرده‌اند و موفق به دریافت مسکن نشده‌اند، بر اساس قانون جدید جهش رونق تولید ثبت نام‌های قبلی باطل است.

رضایی کوچی ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی روز سه شنبه مهمان کمیسیون عمران مجلس است، این کمیسیون کاملاً بر اجرای طرح نظارت می‌کند و راه و شهرسازی به عنوان مجری و نماینده دولت موظف است برنامه‌های این طرح را هر چه سریع‌تر به کمیسیون عمران ارائه کند.

وی با مهیا خواندن زمینه اجرایی شدن این طرح افزود: با وجود مصالح ساختمانی مورد نیاز و نیروی کار موجود در کشور، ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال شدنی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.