حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

قوانینی برای ثروتمند شدن در بازار سهام

امروزه جهان به سرعت در حال تغییر است و راههای ثروتمند شدن دچار تغیر و تحول شده است، در جهان امروز اگر همراه با تحولات پیرامون خود تغییر نکنیم و با آنها پیش نرویم، گمراه خواهیم شد. قوانین دست اولی وجود دارند که با استفاده از آنها می توان راه میلیاردر شدن را پیمود به همین منظور بازیگران باید موانع ذهنی شان را بشکنند و برخی باورهای خود را تغییر دهند، در ادامه به برخی از این قوانین می پردازیم:

۱. خود را ملزم به ماندن در يک شرکت و يا يک حرفه نکنيد

اين بزرگ ترين نصيحتي است که من به تمام کساني که آرزوي ميلياردر شدن دارند مي کنم. خيلي ها تصور مي کنند پزشک، وکيل يا مديرعامل يک شرکت بودن راهي براي ميلياردر شدن است. اين غلط است. اين رشته هاي سنتي به دفعات شما را در کسب درآمد بالا محدود کرده اند. اگر واقعا به دنبال يک درآمد نامحدود بالقوه هستيد، پس بايد ديگر گزينه هاي شغليِ غيرسنتي را هم درنظر بگيريد.

۲. براي سود هاي کوچک شکرگزار باشيد

بايد بتوانيد با سرمايه گذاري اندک در بازار سهام، سود اندکي به دست آوريد و اين کار را تا زماني که چندصدهزار تومان تان به چند ميليون تبديل شود ادامه دهيد، آن وقت است که مي توانيد قدم هاي بزرگ تر برداريد و معاملات بزرگ با سودهاي کلان انجام دهيد.

۳. خريدوفروش سهام يک فرصت برابر است

فرقي ندارد که شما چه کسي هستيد، سن تان چقدر است يا چه تحصيلاتي داريد. شما به اندازه ي هر فرد ديگري قادر هستيد از طريق خريد و فروش سهام درآمد کسب کنيد. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است: تکاليف تان را انجام دهيد، صبور باشيد و نتيجه اش را بگيريد. نگران اين نباشيد که براي اين قدر پول درآوردن زيادي جوان و يا زيادي پير هستيد. موانع ذهني اي از اين دست، به راحتي مي توانند جلوي موفقيت شما را بگيرند.

۴. استراتژي هاي متفاوت را امتحان کنيد

هيچ راه ثابتي براي ميلياردر شدن در بازار سهام وجود ندارد. بايد فرضيه ها و استراتژي هاي مختلف را امتحان کنيد، و سپس به قدر کافي صبر کنيد و ببينيد آيا راهي که رفته ايد کارساز بوده است يا نه. بعد از اينکه يک راهکار جواب مي دهد، بايد سعي کنيد ارقام را بالا ببريد، اما وقتي راهکار جواب نمي دهد بايد قدرت اين را داشته باشيد که به سادگي راهِ رفته را بازگرديد.

۵. از تکنولوژي هاي جديد استفاده کنيد

در دنياي امروزِ سهام، تکنولوژي حرف اول را مي زند. زماني که مردم قبل از قرن بيست ويک در بازار سهام فعاليت مي کردند، اينترنت مانند امروز در دسترس همه نبود و به خصوص جستجوي اينترنتي براي کسب اطلاعات اقتصادي پديده اي بسيار جديد بود. امروزه تکنولوژي هاي به روزتري در دسترس همه وجود دارد. اين ابزارها، اپليکيشن ها و برنامه ها به شما کمک مي کنند بصيرت و بينش کافي را در دنياي اقتصاد به دست بياوريد و خريدوفروش را در بازار سهام براي خود راحت تر کنيد.

۶. با محيط بازار انطباق پيدا کنيد

حتي اگر در پرتغييرترين شرايط بازار هم وارد بازار سهام شويد، مي توانيد با تشخيص الگوهاي تغيير و شرايطي که در پي آن به وجود مي آيد، رفتار خود را با منطبق کنيد. عادت کردن به اين شرايط اولين قدم به سمت درآمد بالا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.