حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نیمه تمام عمرانی

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از معافیت مالیاتی اصل و فرع سرمایه گذاری مشارکت بخش غیردولتی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام عمرانی در سال آینده خبر داد.

به گزارش حامی مالی، نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبات امروز کمیسیون تلفیق به بانک‌های دولتی اجازه داده شد که کارگزار فروش ارزهای حاصل از صادرات نفت خام، میعانات گازی، خالص صادرات و فرآورده‌های نفتی دولت شود.

رحیم زارع با اشاره به یکی دیگر از مصوبات امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ توضیح داد: به دولت اجازه داده شد دو درصد از یک دوازدهم هزینه جاری شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را در بودجه عمومی استفاده کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور اضافه کرد: به منظور پشتیبانی و تدارک مناسب کالاهای اساسی به ۳ شرکت بازرگانی دولتی ایران، پشتیبانی امور دام و خدمات حمایتی کشاورزی اجازه داده شد از تسهیلات نظام بانکی با مجوز سازمان برنامه و بودجه استفاده کنند.

زارع با اشاره به دیگر مصوبه نشست امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ادامه داد: بر اساس این مصوبه به دولت اجازه داده شد با رعایت برنامه ششم توسعه از تسهیلات تأمین مالی خارجی برای طرح‌های عمرانی تا سقف ۳۰ میلیارد یورو استفاده کند. همچنین دولت می‌تواند تا سقف دو میلیارد یورو کمک‌های بلاعوض از سوی موسسات و سازمان‌های بین‌المللی برای جلوگیری از حوادثی مانند زلزله و سیل و اجرای طرح‌های توسعه‌ای و زیربنایی دریافت و صرف هزینه‌های مرتبط کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به یکی از مصوبات مناسب کمیسیون تلفیق تصریح کرد: بر اساس این مصوبه اصل و فرع سرمایه‌گذاری مشارکت بخش غیردولتی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام عمرانی معاف از مالیات شدند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: بر اساس یکی دیگر از مصوبات کمیسیون تلفیق به شرکت‌های دولتی اجازه داده شد تا سقف ۸ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی با تضمین بازپرداخت اصل و سود منتشر کند. همچنین به دولت اجازه داده شد برای تأمین مالی مصارف بودجه تا سقف ۸۶ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی ریالی ارزی از جمله اسناد خزانه اسلامی منتشر کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین دولت در لایحه بودجه حکمی مبنی بر واگذاری سهام دولت به شرکت‌های دولتی آورده بود که به دلیل مسائل کارشناسی و مغایرت با سیاست های کلی اصل ۴۴ مقرر شد کمیته تخصصی این موضوع را بررسی کند تا پس از اصلاح در صحن کمیسیون مطرح شود.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با بیان اینکه دولت برنامه خود درباره حذف ارز ترجیحی را به مجلس تقدیم کرده، ادامه داد: این موضوع هنوز در کمیته تخصصی و کمیسیون مورد بررسی قرار نگرفته اما برنامه دولت پرداخت یارانه و یارانه معیشتی در صورت تصویب نهایی حذف ارز ترجیحی در سال آینده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.