حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نحوه فعالیت صنایع فولاد و سیمان هفته آینده اعلام می شود

معاون وزیر صنعت با اشاره به مصوبه‌ نحوه مصرف برق در صنایع فولاد و سیمان از ۲۸ تیر تا ۳ مرداد گفت: نحوه ادامه فعالیت این صنایع در جلسه شنبه آینده بررسی و نتایج اعلام می شود.

سعید زرندی با تاکید بر لزوم تداوم تولید در صنایع مختلف در خصوص مصوبه نحوه مصرف برق و برنامه ریزی برای فعالیت صنایع سیمان و فولاد توضیح داد: به منظور حمایت از تولید در صنایع سیمان و فولاد، ستاد فرماندهی راهبری اوج بار در مصوبه‌ ای نحوه مصرف برق در صنایع فولاد و سیمان را ابلاغ کرد.

وی افزود: این مصوبه، بازه زمانی و میزان فعالیت صنایع سیمان و فولاد را از ۲۸ تیر تا ۳ مرداد ماه تعیین کرد و مقرر شد نحوه ادامه فعالیت این صنایع بعد از این بازه زمانی نیز در جلسه شنبه ۲ مرداد ماه بررسی و نتایج آن اعلام شود.

زرندی ادامه داد: تمام تلاش در وزارت صنعت ، حمایت از بخش تولید است و با توجه به شرایط فعلی سعی شده تا با تنظیم برنامه، ضمن فعالیت حداکثری این صنایع، نهایت صرفه‌جویی و همکاری با شرکت توانیر وجود داشته باشد.

بنابراین گزارش، طبق برنامه مصوب شده، صنایع سیمان در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۲۸ و ۲۹ تیر از ساعت ۲۴ تا ۸ صبح مجاز به فعالیت بدون محدودیت هستند و از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ با ۳۰ درصد دیماند مصرفی می‌توانند فعالیت داشته باشند. همچنین صنایع فولاد در این ۲ روز از ساعت ۲۴ تا ۸ صبح مجاز به فعالیت با ۵۰ درصد دیماند هستند و از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ صرفاً مجازند با ۱۰ درصد دیماند مصرفی فعالیت کنند.

با توجه به این مصوبه، صنایع سیمان از چهارشنبه ۳۰ تیر تا یکشنبه ۳ مرداد بدون هیچ‌گونه محدودیت می‌توانند فعالیت تولیدی داشته باشند و صنایع فولاد نیز در این بازه زمانی با ۵۰ درصد دیماند مصرفی مجاز به فعالیت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.