حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پذیرش وثیقه سهام برای دریافت وام با همکاری دو بانک

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: وثیقه قرار دادن دارایی سهام افراد برای دریافت وام با همکاری دو بانک ملی و قرض الحسنه مهر ایران عملیاتی می‌شود.

به گزارش حامی مالی به نقل از روابط عمومی سمات، محمود حسنلو در گفتگوی تلویزیونی با شبکه خبر در این‌باره گفت: در تلاش هستیم زیر ساخت وثیقه قرار گرفتن همه نماد‌ها یا همه سهام سهامداران را آماده کنیم و به صورت الکترونیکی در اختیار بانک‌ها قرار دهیم تا آن‌ها بتوانند به پشتوانه وثیقه سهام به سهامداران تسهیلات ارائه دهند.

وی افزود: بانک ملی و بانک قرض الحسنه مهر ایران در این زمینه پیشتاز هستند و به زودی با فراهم شدن بستر‌های قانونی، این دو بانک ارائه تسهیلات را آغاز خواهند کرد.

حسنلو اضافه کرد: آن چیزی که برای شرکت سپرده گذاری مهم است احراز هویت سهامداران است که به صورت کاملاً الکترونیکی انجام خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه گفت: همه کسانی که می‌خواهند از این تسهیلات استفاده کنند حتماً باید در سامانه سجام ثبت نام کرده باشند.

وی افزود: در جریان اجرای این طرح مشتری می‌تواند سهام هایی که می‌خواهد وثیقه شود و تعداد آن ها را از طریق سامانه انتخاب کند و در مرحله بعد این درخواست به بانک ارسال می‌ شود تا بقیه مراحل وثیقه سهام انجام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.