حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

چگونه مالیات بر نقل و انتقال خودرو را پرداخت کنیم

فرآیند استعلام و صدور مجوز نقل و انتقال خودرو توسط سازمان امور مالیاتی تشریح گردید.

به گزارش حامی مالی، با توجه به لزوم پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو، سازمان امور مالیاتی فرآیند استعلام و صدور مجوز نقل و انتقال خودرو را منتشر نمود.

جهت آگاهی از جزئیات توضیح فرآیند استعلام و صدور مجوز نقل و انتقال خودرو کلیک نمایید.

۱- ابتدا به درگاه ملي خدمات الكترونيك سازمان امور مالياتي به نشاني https://my.tax.gov.ir ورود ميكنيم و سپس مراحل زير را ادامه مي دهيم.

۲- پس از ورود كد ملي ، رمز عبور و تصوير امنيتي ، وارد پنل كاربري مي شويد . در اين قسمت به شماره موبايلي كه در هنگام ثبت نام وارد كرده ايد يك پيامك حاوي يك كد ارسال مي گردد . با ورود آن كد مي توانيد وارد پنل كاربري خود شويد. لازم به ذكر است در صورتي كه قبلا ثبت نام نكرده ايد در درگاه ملي خدمات (عكس بالا) روي قسمت ثبت نام كليك كرده و با ورود اطلاعات مي توانيد ثبت نام نماييد.

۳- در پنل كاربري بر روي گزينه ماليات بر نقل و انتقال خودرو كليك نماييد تا وارد سامانه ماليات بر نقل و انتقال خودرو شويد.

۴- در گام بعدي جهت پرداخت ماليات نقل و انتقال خودرو ، از منوي سامانه ماليات بر نقل و انتقال، بر روي گزينه « نقل و انتقال جديد» كليك نماييد .

۵- در صفحه باز شده اطلاعات خودرو و مالك شامل پلاك ، كد ملي ، نام و نام خانوادگي ، و تاريخ تولد را وارد كرده و بر روي جستجو كليك نماييد.

۶- پس از كليك بر روي جستجو ماليات شما محاسبه شده و نمايش داده مي شود . جهت پرداخت ماليات بر روي گزينه پرداخت كليك نماييد.

۷- پس از كليك بر روي پرداخت به صفحه ذيل هدايت مي شويد . در اين قسمت مي توانيد نسبت به پرداخت آنلاين اقدام نماييد و يا در صورت عدم تمايل مي توانيد نسبت به چاپ قبض و پرداخت از طريق ساير روش ها (كارت به كارت ، پرداخت در شعب بانك و …) اقدام نماييد . پس از پرداخت ، اطلاعات وصولي براي نهادهاي ذيربط ارسال مي شود تا امكان تعويض پلاك و انتقال سند فراهم گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.