حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شاخص کل بورس افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۵۴۷۷ واحدی معادل ۰.۳۷ درصد، به یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۵۹۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۱۲۹ واحدی به ۲۰ هزار و ۱۹۱ واحد رسید.

به گزارش حامی مالی به نقل از ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات سومین روز کاری هفته (دوشنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۱)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۳۴۵ واحدی، به رقم ۳۶۳ هزار و ۴۷۸ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۳۵۵۰ واحدی، عدد ۳۸۷ هزار و ۴۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۲۱۲ واحدی به رقم ۲۴۱ هزار و ۲۰۰ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۴۵۰۹ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۰۰ هزار و ۹۶۵ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۷۶۴ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۵۶ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۸۷۰۴ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۶۳ واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شپدیس، اخابر، وغدیر، همراه و نوری با بیش‌ترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شستا، وبملت ، حکشتی و خساپا تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۱۱ میلیارد و ۵۲۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۶۷ هزار و ۸۱۰ نوبت معامله و به ارزش ۵۴ هزار و ۵۳۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وساپا(سرمایه‌گذاری‌ سایپا) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای ورنا، شبهرن، چکاوه و البرز بود. همچنین نماد معاملاتی خرینگ(رینگ‌سازی‌مشهد ) با ۴.۵۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ثاباد، خنصیر، وبشهر و خکمک قرار گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.