حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مجوز جذب ۳۰ هزار نيروي جديد در وزارت بهداشت

رييس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مجوز جذب ۳۰ هزار نيروي جديد در وزارت بهداشت گفت: در بودجه سال آينده جهش و رشد قابل توجهي در اعتبارات وزارت بهداشت خواهيم داشت كه ناشي از نشانه توجه و پشتيباني نظام و دولت از اين وزارتخانه است.

به گزارش حامی مالی به نقل از پایگاه اطلاع‌رساني دولت، هجدهمين آيين پويش ره سلامت و افتتاح پروژه ICERP تجهيزات خريداري شده از محل تسهيلات بانك جهاني، با حضور سعيد نمكي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، المنظري مدير منطقه مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت، محمدباقر نوبخت معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه و حسينعلي شهرياري رييس كميسيون بهداشت و درمان در وزارت بهداشت و تني چند از معاونين و مديران ارشد اين وزارتخانه برگزار شد.

محمد باقر نوبخت معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه در اين مراسم ضمن تقدير و تشكر از خدمات وزارت بهداشت درپي شيوع كرونا طي يك سال گذشته، اظهار كرد: اين وزارتخانه در زمينه مقابله با كرونا كه بيماري بسيار خطرناك و پيچيده اي است، عملكرد مطلوبي داشته و از فرد فرد عزيزاني كه در ورطه خدمت بودند قدرداني ميكنم؛ از مدافعان سلامت در اين راه تجليل و شهداي راه سلامت كه صادقانه و شرافتمندانه با اين ويروس مبارزه كردند و براي ما امنيت ايجاد كردند را تقديس مي كنم.

وي با اشاره به اينكه دكتر نمكي اكنون علاوه بر برنامه‌ريزي، بودجه ريزي و نظارت، امر ارزشيابي مديريت را هم عهده دار است، گفت: بنده هر چهار ماه يك بار گزارشي را از عملكرد و ارزشيابي وزارتخانه ها تقديم رييس جمهور مي كنم و اكنون با افتخار اعلام مي كنم كه وزارت بهداشت با اين حسن عمل در سپر خدمت و نظام اداري و اجرايي كشور مي درخشد و قطعا آيندگان از اقدامات اين وزارتخانه به نحو شايسته تجليل خواهند كرد.

نوبخت خطاب به وزير بهداشت عنوان كرد: بنا بر فرمايش مقام معظم رهبري همه امكانات كشور براي مقابله با بيماري كرونا در اختيار حوزه سلامت قرار گرفته است، در همين راستا سازمان برنامه و بودجه به دنبال شيوع بيماري كرونا بيش از ۳۳۰۰ميليارد تومان در يك ماه با هدف پشتيباني و در طول سال هم بالغ بر ۱۵هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان براي تجهيز، تقويت و نشاط كادر درمان در نظر گرفت.

رييس سازمان برنامه و بودجه با بيان اينكه همگان بدانند اين وزارتخانه طي يك سال گذشته علاوه بر موضوع كرونا در زمينه توسعه
زيرساخت ها و گسترش امكانات هم فعاليت هاي متعددي داشته است؛ ماه هاي آينده با راه اندازي ۱۱ هزار تخت بيمارستانها هم مواجه خواهيم بود.

وي با تاكيد بر اينكه به هيچ وجه مقابله با بيماري كرونا، وزارت بهداشت را زمين گير نكرد، بلكه به صورت بسيار فعال به گسترش خدمات خود ادامه داده است، گفت: به همين منظور سازمان برنامه و بودجه بايد بيش از پيش اين وزارتخانه را تقويت كند. غير از ۲۳ هزار مجوز استخدام در سال گذشته، مجوز جذب ۳۰ هزار نيروي جديد هم به وزارت بهداشت داده شده است كه اجراي آن با همكاري معاونان دكتر نمكي پيش خواهد رفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.