حامی‌مالی
دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

هزینه‌های ماهانه تأمین اجتماعی حدود ۲۱ هزار میلیارد است

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: مصارف تامین اجتماعی ماهانه حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان است که باید ماه به ماه برای پرداخت حقوق بازنشستگان، حوزه درمان و سایر هزینه‏‌های جاری این سازمان پرداخت شود.

به گزارش حامی مالی به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، عادل دهدشتی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل و مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: سال گذشته ۴۸ هزار میلیارد تومان از مطالبات تامین اجتماعی از دولت وصول شد. همچنین در قانون بودجه برای امسال پیش بینی شده‌ است که ۸۹ هزار میلیارد تومان مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت دریافت شود.

وی گفت: در ۲ سال اخیر خدمات شایانی در سازمان تامین اجتماعی انجام شده‌است و به واسطه اقدام‌‏های ریشه‌‏ای و اساسی که صورت گرفته به نظر می‏‌رسد با تغییر دولت‌‏ها و مدیریت‌‏ها نیز بتوانند به این مسیر ادامه دهد.

دهدشتی اظهار کرد: یکی از موضوع‎‌هایی که مطالبه جدی جامعه ذی نفعان سازمان تامین اجتماعی در برخورد با کارکنان بود تفاسیر متعدد از بخشنامه‏‌ها، دستور العمل‏‌ها و قانون بود که برای رفع این مشکلات تنقیح بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در این زمینه با اقدام‌های صورت گرفته تا به امروز ۲ هزار بخشنامه و دستورالعمل در سازمان تامین اجتماعی تنقیح، تخلیص و اصلاح شده که کاری بسیار بزرگ است.

دهدشتی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی سه و نیم میلیون نفر بازنشسته و مستمری بگیر دارد که مطالبه جدی در این بخش این بود که فارغ از اعمال ماده ۹۶ افزایش حقوق و مستمری آنها با نرخ تورم همخوانی داشته باشد که با متناسب‏‌سازی صورت گرفته در مرداد ۹۹ و اردیبهشت امسال بخش قابل توجهی از این مهم محقق شده‌ است.

وی گفت: به طور میانگین از اسفند سال ۹۸ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ افزایش حقوق در حداقلی بگیران، میانه بگیرها و حداکثر بگیرها به عنوان همه طیف‌های مستمری و حقوق بگیر ۱۳۰ درصد به طور میانگین افزایش یافته است.

دهدشتی اظهار داشت: این اقدام کار بسیاری بزرگ نسبت به منابع سازمان بود که رضایت‌مندی بیمه‌شدگان سازمان را به دنبال داشته است.

وی افزود: در حوزه تحول دیجیتال نیز در بخش بیمه‌ای و درمانی سازمان گام‌‏های بسیار بزرگ و موثری برداشته است.

دهدشتی اظهار کرد: در این ارتباط نسخه الکترونیک به عنوان تکلیف قانونی در برنامه ششم توسعه بود که در سال پایانی آن سازمان تامین اجتماعی خود را مکلف به پیاده سازی این قانون کرد.

وی گفت: در نتیجه این اقدام سازمان تامین اجتماعی اکنون پیشتاز نسخه الکترونیک در کشور است و در حوزه بیمه نیز در قالب طرح ۳۰۷۰، ۳۰ خدمت اصلی سازمان که بیشترین مراجعه بیمه شده‌های سازمان را داشتند تبدیل به خدمت غیرحضوری شده‌ است.

دهدشتی اظهار داشت: در این مسیر اشکال‌هایی نیز وجود دارد که با شناسایی آنها در حال برطرف شدن است که با تحقق کامل آن ۷۰ میلیون مراجعه به سازمان تامین اجتماعی کاهش خواهد یافت.

وی در بخش دیگری گفت: احداث ۶۱ مرکز درمانی جدید تامین اجتماعی در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌‏بینی شده‌ است که از این میزان چهار درمانگاه آن سهم استان بوشهر است که با پیشرفت قابل توجه امسال به بهره‌برداری می‏‌رسند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.